Biyografi

PR, Kurumsal Marka Statüsü için Olmazsa Olmazdır.

dilek-akinn

Dilek AKIN

Gazeteciliğe 1 Mart 1984 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nde başladı. 18 Eylül 1987’de Güneş Gazetesi’ne geçti. Güneş’in 1992’de yayın hayatına son vermesinin ardından aynı yıl Ekspres Gazetesinde çalışmaya başladı. Haber Müdürlüğü görevinde bulunduğu bu gazeteden, 1994’de Bölge Gazetesi’ne aynı görevle transfer oldu.

1 Eylül 1996’da göreve başladığı Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürlüğü’nden İstihbarat Şefi olarak 4 Ekim 2011’de emekli oldu. Bu tarihten itibaren gazetecilikteki birikimlerini değerlendirmek üzere aynı zamanda meslektaşı olan kızı Mine Akın ile Dilek Akın PR Ajans’ı kurdu. 

Posta Gazetesi Adana Bölge Müdürlüğü’nden, bölge ekleri editörü ve muhabiri olarak da görev yapan Dilek Akın, www.sanliurfa.com haber portalı ile Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi’nde köşe yazarlığı, www.guneytimes.com ve www.ruhahaber.com haber portallarında ise Genel Yayın Yönetmenliği yapıyor.

Dilek Akın, Türkiye’nin en etkin medya takibi hizmetini veren Interpress’in de Bölge Temsilciliği görevini yürütüyor. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Dilek Akın, Yüksek Lisansını ise Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde “Yönetim ve Organizasyon” alanında yaptı.

Evli ve iki çocuk annesi olan Dilek Akın sürekli sarı basın kartı sahibidir.

 

 

 

mine-akin

Mine AKIN

ÜÇÜNCÜ KUŞAK GAZETECİ

Mine Akın, çocuk yaşlarda gazetecilik mesleği ile tanıştı. Büyükbaba Nihat Akın, ondan devralan baba Hakan Akın’dan sonra üçüncü kuşak olarak mesleği sürdüren Mine Akın, annesi Dilek Akın’ın da gazeteci olması nedeniyle bu mesleğe gönül verdi.

Ana sınıfından başladığı Özel Gündoğdu Koleji’nden 2009’da mezun olan Mine Akın, üniversitede ilk tercihi olan Marmara Üniversitesi iletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü 2013- 2014 eğitim-öğretim yılında başarıyla tamamlayarak mezun oldu.

Üniversitede henüz hazırlık sınıfından itibaren mesleğe aktif olarak başlayan Mine Akın, Anadolu Ajansı İstanbul Bölge Müdürlüğü Ekonomi Servisi ile TRT İstanbul Televizyonu’nda stajyer muhabirlik yaptı.

Annesi Dilek Akın ile birlikte 4 Ekim 2011 tarihinde kurduğu Dilek Akın PR Ajans’ta, kuruluşundan itibaren aktif olarak görev yapan Mine Akın, 2012 yılında İstanbul Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Spikerlik-Sunuculuk-Diksiyon eğitimi aldı.

2013 yılında İngilizce eğitimi için Amerika’ya giden Mine akın, University of California Los Angeles (UCLA)’ ta eğitimini başarıyla tamamladı. Mine Akın, 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde Dijiital ve Sosyal Medya Pazarlama eğitimi aldı.

 

Sosyal Medyadayız

İletişim Bilgilerimiz

Ziyapaşa Bulvarı Gizerler İş Merkezi arkası Çınarlı Mahallesi 61023 Sokak N.5 Beste Apt. Kat.1 Daire 4 Seyhan/ Adana prajans@dilekakinpr.com