PR Nedir?

PR, Kurumsal Marka Statüsü için Olmazsa Olmazdır.

PR (Public Relations) Halkla İlişkiler, kurumun amaçları doğrultusunda kendisi için geliştirdiği tanımın kamuoyu tarafından aynı şekilde algılanmasını sağlayacak faaliyetler bütünüdür.

PR geliştirdiği stratejiler, uyguladığı teknikler ile kurumların fikirlerini hizmetlerini sundukları topluluklar ile devamlı iletişim içinde olmasını sağlar.

PR Neden Gerekli?

Sınırların kalktığı global dünyada rekabet her geçen gün zorlaşıyor. Rekabetin beraberinde getirdiği sorunları aşmak da ayrı  bir beceri gerektiriyor. Bu aşamada  stratejik  danışmanlık be tanıtım ne denli önemli olduğu ayrı bir olgu olarak karşımıza çıkıyor.

Tanıtımın taşıdığı önem bilinen bir gerçek. Ancak, bunu başarmak ayrı bir uzmanlık gerektiriyor.

Bugün küçülen dünyada şirketler “nası daha fazla satarım” sorusundan daha çok “marka ve kaliteyi nasıl oluştururum” sorusunun yanıtını aramaya başladı.

Dünyanın en iyi ve en kaliteli ürününün en ucuza üretiyor olsanız bile bundan kimsenin haberi yoksa geri dönüşü olmayan bir hizmet ve ürün ortaya koymamanın bir anlamı olmuyor. İşte bu noktada devreye PR giriyor. Ürün ve hizmetin hizmetlerin birbirine çok benzediği günümüzde, rekabet  gücüne farklılık kazandıracak en önemli unsur, kurum itibarıdır.

Kurumsal itibar yaratmak ve mevcut itibar üzerindeki pozitif algılamayı sürekli kılmak, stratejik iletişim ile mümkündür.

Sosyal Medyadayız

İletişim Bilgilerimiz

Ziyapaşa Bulvarı Gizerler İş Merkezi arkası Çınarlı Mahallesi 61023 Sokak N.5 Beste Apt. Kat.1 Daire 4 Seyhan/ Adana prajans@dilekakinpr.com